Border & Label Stickers
Frame your photos, highlight special details and add captions with our range of border and label stickers. Perfect for scrapbook layouts, planners, cards and journals, these versatile stickers make it easy to organise your pages, add decorative layers and give every project a polished finishing touch.
Looking for more ways to decorate? Explore our Craft Stickers collection for even more creative embellishments.
$12.99
- Unit price
- / per
Jillibean Soup - Apple Cheddar Soup Collection - Pea Pot Parts Cardstock Stickers
Regular price
$3.00
$2.00
Save 33%
- Unit price
- / per
Regular price
$3.00
$2.00
Save 33%
- Unit price
- / per
Jillibean Soup Apple Cheddar Soup Stickers
Regular price
$1.50
$0.75
Save 50%
- Unit price
- / per
Regular price
$1.50
$0.75
Save 50%
- Unit price
- / per
Jillibean Soup Apple Christmas Eve Chowder
Regular price
$1.50
$0.75
Save 50%
- Unit price
- / per
Regular price
$1.50
$0.75
Save 50%
- Unit price
- / per
Jillibean Soup Bowl Of Dreams Cardstock Stickers
Regular price
$6.50
$5.50
Save 15%
- Unit price
- / per
Regular price
$6.50
$5.50
Save 15%
- Unit price
- / per
Jillibean Soup Souper Surprise Cardstock Stickers
Regular price
$6.50
$4.50
Save 31%
- Unit price
- / per
Regular price
$6.50
$4.50
Save 31%
- Unit price
- / per
Pink Paislee Amber Road Borderlines
Regular price
$7.50
$3.99
Save 47%
- Unit price
- / per
Regular price
$7.50
$3.99
Save 47%
- Unit price
- / per
Sassafras Lass - 12" x 12" Cardstock Stickers - Cherry Delicious - Journal Tags
Regular price
$3.99
$1.99
Save 50%
- Unit price
- / per
Regular price
$3.99
$1.99
Save 50%
- Unit price
- / per
Sassafras Lass - 12" x 12" Cardstock Stickers - Cherry Delicious -Flag Banners
$3.99
- Unit price
- / per
$3.99
- Unit price
- / per
Sassafras Lass - 12" x 12" Cardstock Stickers - Ellies Tale Collection -Journal Tags
$3.99
- Unit price
- / per
$3.99
- Unit price
- / per
You're viewing 10 of 10 products
- Scrapbooking
- Scrapbooking Shop
Must-have scrapbooking stuff for beautiful 12x12 layouts
By Julie Hyde
You know that feeling. It's either midnight and you're deep in an online rabbit hole of patterned paper and embellishment packs, or you're standing in a craft aisle with six...
- 12 x 12 Albums
- Albums
- Scrapbooking Albums
Which Scrapbook Album Is Right for You?
By Julie Hyde
Choosing a scrapbook album can be a little confusing—especially when there are so many sizes and styles available. Should you choose a traditional 12×12 album, a smaller SN@P! album, a...
- Rub Ons
Scrapbooking Rubons - Everything You Need to Know!
By Julie Hyde
Scrapbook Rub Ons are getting more and more popular! They're super easy to use and the quality today is much better than it was years ago. Rub Ons are a...
- Gel Plate
- Product Talk
Gelli Plate Printing for Beginners: How to Use a Gelli Plate.
By Julie Hyde
Gelli Plate Printing for Beginners: How to Use a Gelli Plate for Scrapbooking, Journals and Mixed Media If you love mixed media, art journalling, scrapbooking, or creating your own unique...
Featured collection
Featured collection
Your product's name
Product subtitle
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Your product's name
Product subtitle
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Your product's name
Product subtitle
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Your product's name
Product subtitle
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Your product's name
Product subtitle
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Your product's name
Product subtitle
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Your product's name
Product subtitle
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Your product's name
Product subtitle
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Your product's name
Product subtitle
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Your product's name
Product subtitle
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per