Studio Boutique
Studio Boutique
The Studio Boutique – Beautiful Embellishments in Just the Right Quantities
The Studio Boutique offers a stunning selection of embellishments and craft supplies, carefully curated to add that final touch to your projects. From delicate lace and decorative trims to shimmering cabochons, ribbons, and floral accents, our collection is designed to inspire creativity.
What makes The Studio Boutique special? You don’t have to buy in bulk—our products are available in smaller, project-friendly quantities, so you can get exactly what you need to complete your creations without excess or waste. Whether you're adding the final touch to a handmade card, finishing off a mini album or scrapbook layout, you’ll find the perfect embellishments to bring your vision to life.
✨ Gorgeous Selection – A wide variety of trims, lace, ribbons, appliqués, buttons, charms, and more.
✨ Project-Sized Quantities – Purchase only what you need, making crafting more affordable and convenient.
$4.99
- Unit price
- / per
$9.99
- Unit price
- / per
Studio Boutique - Mixed Resin Tiny Flatback Flower Cabochons
$1.99
- Unit price
- / per
$1.99
- Unit price
- / per
Studio Boutique - Mixed Resin Tiny Flatback Flower Cabochons #2
$2.50
- Unit price
- / per
$2.50
- Unit price
- / per
Studio Boutique - Mixed Resin Tiny Flatback Flower Cabochons #3
$1.99
- Unit price
- / per
$1.99
- Unit price
- / per
$9.99
- Unit price
- / per
Studio Boutique - A5 Colourful Hollow Light Weight Craft Tissue Paper
$4.50
- Unit price
- / per
$4.50
- Unit price
- / per
$2.00
- Unit price
- / per
$2.99
- Unit price
- / per
Studio Boutique - ECO Brown Kraft - DIY Craft Paper Envelope - Happy Time
$1.00
- Unit price
- / per
$1.00
- Unit price
- / per
Studio Boutique - ECO Brown Kraft - DIY Craft Paper Envelope - Travel
$1.00
- Unit price
- / per
$1.00
- Unit price
- / per
$1.99
- Unit price
- / per
$8.99
- Unit price
- / per
$1.99
- Unit price
- / per
$2.50
- Unit price
- / per
$3.50
- Unit price
- / per
$3.99
- Unit price
- / per
$2.00
- Unit price
- / per
$2.50
- Unit price
- / per
$3.99
- Unit price
- / per
$2.50
- Unit price
- / per
$1.99
- Unit price
- / per
$2.99
- Unit price
- / per
$2.99
- Unit price
- / per
$2.50
- Unit price
- / per
$1.50
- Unit price
- / per
$3.99
- Unit price
- / per
$6.50
- Unit price
- / per
$2.99
- Unit price
- / per
$4.99
- Unit price
- / per
$2.50
- Unit price
- / per
$4.99
- Unit price
- / per
$4.99
- Unit price
- / per
$3.99
- Unit price
- / per
$6.50
- Unit price
- / per
Studio Boutique Valentine Day Love Bead Garland - Gingham Hearts
$2.99
- Unit price
- / per
$2.99
- Unit price
- / per
$4.99
- Unit price
- / per
$2.99
- Unit price
- / per
Studio Boutique Valentines Flat Back Resin Heart Cabochons
$2.99
- Unit price
- / per
$2.99
- Unit price
- / per
$9.99
- Unit price
- / per
$9.99
- Unit price
- / per
You're viewing 41 of 41 products
- Scrapbooking
- Scrapbooking Shop
Must-have scrapbooking stuff for beautiful 12x12 layouts
By Julie Hyde
You know that feeling. It's either midnight and you're deep in an online rabbit hole of patterned paper and embellishment packs, or you're standing in a craft aisle with six...
- 12 x 12 Albums
- Albums
- Scrapbooking Albums
Which Scrapbook Album Is Right for You?
By Julie Hyde
Choosing a scrapbook album can be a little confusing—especially when there are so many sizes and styles available. Should you choose a traditional 12×12 album, a smaller SN@P! album, a...
- Rub Ons
Scrapbooking Rubons - Everything You Need to Know!
By Julie Hyde
Scrapbook Rub Ons are getting more and more popular! They're super easy to use and the quality today is much better than it was years ago. Rub Ons are a...
- Gel Plate
- Product Talk
Gelli Plate Printing for Beginners: How to Use a Gelli Plate.
By Julie Hyde
Gelli Plate Printing for Beginners: How to Use a Gelli Plate for Scrapbooking, Journals and Mixed Media If you love mixed media, art journalling, scrapbooking, or creating your own unique...
Featured collection
Featured collection
Your product's name
Product subtitle
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Your product's name
Product subtitle
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Your product's name
Product subtitle
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Your product's name
Product subtitle
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Your product's name
Product subtitle
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Your product's name
Product subtitle
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Your product's name
Product subtitle
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Your product's name
Product subtitle
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Your product's name
Product subtitle
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Your product's name
Product subtitle
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per
Regular price
$29.99
$19.99
- Unit price
- / per